NT, Tantogården, Cup Stockholm 4

Uppdaterad: 2019-05-19   17:42Hämta nya sidor automatiskt
Väder: Soligt och varmt.
Tävlingsledare: Anders Öhman och Malin Malmberg

Sudden om 2:a och 3:e pris i klass C, Peter Elfvén tar andraplatsen och Ralf Hedström blir trea.
Sudden i klass D om placering 2, 3 och 4. Nappe Benchemsi tar andraplatsen, John Johansson blir trea och Ivica Glas blir fyra.

Resultat


Klass A | Klass B | Ungdom | Klass C | Klass D | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass A
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Christer Söderlund Tyresö BGK 30 22 30 27,3 8 82
2 Eric Bohlin Uppsala BGK 25 31 29 28,3 6 85
3 Patrik Eliasson Tyresö BGK 29 27 30 28,7 3 86
4 Jon Björklund Tantogårdens BGK 30 28 30 29,3 2 88
5 Sandra Kungsman Uppsala BGK 30 24 34 29,3 10 88
6 Krister Magnusson Tyresö BGK 32 30 29 30,3 3 91
7 Roger Svensson Tyresö BGK 31 31 30 30,7 1 92
8 Gustav Björnberg Tantogårdens BGK 29 31 33 31,0 4 93
9 Stefan Dyrsmeds Tantogårdens BGK 28 31 34 31,0 6 93
10 Jan Söderqvist Södertälje BGK 31 33 33 32,3 2 97
11 Rasmus Schedin Tantogårdens BGK 35 30 35 33,3 5 100


Klass A | Klass B | Ungdom | Klass C | Klass D | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass B
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Moshe Arad Tantogårdens BGK 29 32 32 31,0 3 93
2 Ronnie Lundgren Haga BGK 31 31 34 32,0 3 96
3 Benno Pedersen Akalla Kanaan 98 BGK 29 35 33 32,3 6 97
4 Fredrik Kungsman Uppsala BGK 32 34 32 32,7 2 98
5 Staffan Söderlund Kristineberg BGK 35 34 30 33,0 5 99
6 Anders Schedin Sundbybergs BGK 31 31 37 33,0 6 99
7 Ronny Starkenberg Tyresö BGK 34 35 31 33,3 4 100
8 Mikael Richtnér Sundbybergs BGK 31 33 36 33,3 5 100
9 Roger Blomqvist Sundbybergs BGK 38 31 32 33,7 7 101


Klass A | Klass B | Ungdom | Klass C | Klass D | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Ungdom
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Emilia Björklund Tantogårdens BGK 45 42 44 43,7 3 131
2 Moa Björklund Tantogårdens BGK 66 62 56 61,3 10 184


Klass A | Klass B | Ungdom | Klass C | Klass D | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass C
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Arne Backman Tantogårdens BGK 27 29 30 28,7 3 86
2 Peter Elfvén Uppsala BGK 30 35 32 32,3 5 97
3 Ralf Hedström Tantogårdens BGK 32 34 31 32,3 3 97
4 Reine Hansson Haninge BGK 32 33 33 32,7 1 98
5 Gabriel Yngve Sundbybergs BGK 33 33 33 33,0 0 99
6 Nicklas Jardegart Tantogårdens BGK 36 27 36 33,0 9 99
7 Lars Ringdahl Tantogårdens BGK 33 34 35 34,0 2 102
8 Kristina Svensson Uppsala BGK 36 33 34 34,3 3 103
9 Love Svensson Uppsala BGK 35 35 35 35,0 0 105
10 Stefan Henriksson Akalla Kanaan 98 BGK 33 41 33 35,7 8 107
11 Filip Björklund Tantogårdens BGK 38 34 39 37,0 5 111
12 Marco Arancibia Uppsala BGK 42 37 32 37,0 10 111
13 Daniel Holmgren Akalla Kanaan 98 BGK 37 38 38 37,7 1 113
14 Birger Lindell Tyresö BGK 38 38 38 38,0 0 114
15 Mohammad Mousavi Kristineberg BGK 41 35 38 38,0 6 114
16 Bengt Holgersson Norrtälje BGK 40 43 35 39,3 8 118
17 Thomas Suominen Sundbybergs BGK 42 43 34 39,7 9 119
18 Sixten Magnusson Kristineberg BGK 37 45 39 40,3 8 121
19 Per-Åke Berg Solna BGK 43 42 39 41,3 4 124
20 Christian Söderqvist Sundbybergs BGK 40 45 43 42,7 5 128
21 Banoo Makki Kristineberg BGK 41 59 43 47,7 18 143
22 Anton Zachariadis Sandback Tantogårdens BGK 30 31   30,5 1 61 Brutit
23 Petri Saukko Akalla Kanaan 98 BGK       0,0 0 0 Ej till start


Klass A | Klass B | Ungdom | Klass C | Klass D | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass D
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Carolin Svensson Tyresö BGK 32 30 33 31,7 3 95
2 Nappe Benchemsi Tantogårdens BGK 34 34 31 33,0 3 99
3 John Johansson Akalla Kanaan 98 BGK 31 33 35 33,0 4 99
4 Ivica Glas Tantogårdens BGK 32 37 30 33,0 7 99
5 Daniel From Tantogårdens BGK 33 36 31 33,3 5 100
6 Jimmie Persson Tantogårdens BGK 36 33 35 34,7 3 104
7 Eva Husén Tantogårdens BGK 40 32 33 35,0 8 105
8 John Johansson Kristineberg BGK 35 38 38 37,0 3 111
9 Arne Andersson Tantogårdens BGK 38 39 38 38,3 1 115
10 Gun-Britt Englén Akalla Kanaan 98 BGK 40 39 38 39,0 2 117
11 Ewa Holmgren Akalla Kanaan 98 BGK 35 38 44 39,0 9 117
12 Sirpa Sinikka Aaltonen Tantogårdens BGK 39 38 41 39,3 3 118
13 Alexander Blomberg Akalla Kanaan 98 BGK 35 41 43 39,7 8 119
14 Göran Vikander Tantogårdens BGK 38 38 44 40,0 6 120
15 Egon Mikkelsen Sundbybergs BGK 42 42 37 40,3 5 121
16 Chanette Starkenberg Tyresö BGK 35 47 41 41,0 12 123
17 Åke Nilsson Akalla Kanaan 98 BGK 45 38 42 41,7 7 125
18 Tom Kungsman Uppsala BGK 40 43 43 42,0 3 126
19 Rolf Åke Holmgren Akalla Kanaan 98 BGK 42 40 44 42,0 4 126
20 Karl-Erik Mikkelsen Sundbybergs BGK 42 38 46 42,0 8 126
21 Anette Gunnarsson Akalla Kanaan 98 BGK 44 41 48 44,3 7 133
22 Anette Holgersson Norrtälje BGK 48 46 43 45,7 5 137
23 Lena Hederberg Kristineberg BGK 46 46 46 46,0 0 138
24 Chamilla Johansson Tantogårdens BGK 52 40 48 46,7 12 140
25 Marie Blomberg Akalla Kanaan 98 BGK 50 49 45 48,0 5 144


Klass A | Klass B | Ungdom | Klass C | Klass D | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.8.1