NT, Tantogården Cupstockholm del. 4

Uppdaterad: 2019-05-19   20:55Hämta nya sidor automatiskt
Tävlingen startade 09.00

27 grader varmt.
Klass A
Sudden om 3:e plats
Christer Söderlund, Tyresö
Magnus Westerberg, Tyresö
Stefan Dyrsmeds, Tantogården
Roger Svensson, Tyresö

Roger vinnare i sudden.

Klass B
Sudden om 2:a pris
Birger Lindell, Tyresö
Ronnie Lundgren, Haga

Ronnie vinnare i Sudden

Resultat


Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass A
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Patrik Eliasson Tyresö BGK 27 28 32 29,0 5 87
2 Jan Söderqvist Södertälje BGK 27 29 34 30,0 7 90
3 Roger Svensson Tyresö BGK 32 32 27 30,3 5 91
4 Stefan Dyrsmeds Tantogårdens BGK 29 33 29 30,3 4 91
4 Christer Söderlund Tyresö BGK 31 29 31 30,3 2 91
4 Magnus Westerberg Tyresö BGK 29 30 32 30,3 3 91
7 Krister Magnusson Tyresö BGK 31 30 31 30,7 1 92
8 Sandra Kungsman Uppsala BGK 27 33 32 30,7 6 92
9 Daniel Ågren Södertälje BGK 29 29 35 31,0 6 93
10 Ronny Granholm Sjövikens IF 30 30 35 31,7 5 95
11 Anders Jakobsson Sundbybergs BGK 33 33 31 32,3 2 97
12 Mikael Karlsson Tyresö BGK 30 34 33 32,3 4 97
13 Jon Björklund Tantogårdens BGK 28 36 35 33,0 8 99
14 Martin Lönnroth Norrtälje BGK 30 36 35 33,7 6 101
15 Peter Wahlberg Sundbybergs BGK 38 32 32 34,0 6 102
16 Anders Schedin Sundbybergs BGK 33 38 37 36,0 5 108


Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass B
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Roger Blomqvist Sundbybergs BGK 32 31 32 31,7 1 95
2 Ronnie Lundgren Haga BGK 29 36 35 33,3 7 100
3 Birger Lindell Tyresö BGK 30 36 34 33,3 6 100
4 Staffan Söderlund Kristineberg BGK 33 35 34 34,0 2 102
5 Lars Ringdahl Tantogårdens BGK 35 35 32 34,0 3 102
6 Ronny Starkenberg Tyresö BGK 35 31 36 34,0 5 102
7 Lars Åke Holgersson Norrtälje BGK 34 32 37 34,3 5 103
8 Benno Pedersen Akalla Kanaan 98 BGK 38 35 30 34,3 8 103
9 Peter Elfvén Uppsala BGK 33 36 36 35,0 3 105
10 Moshe Arad Tantogårdens BGK 37 36 34 35,7 3 107
11 Niclas Nobrant Haga BGK 35 35 38 36,0 3 108
12 Mikael Richtnér Sundbybergs BGK 38 39 34 37,0 5 111


Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass C
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Arne Backman Tantogårdens BGK 34 32 26 30,7 8 92
2 Daniel Holmgren Akalla Kanaan 98 BGK 33 30 35 32,7 5 98
3 Kristina Svensson Uppsala BGK 32 34 34 33,3 2 100
4 Reine Hansson Tyresö BGK 34 32 37 34,3 5 103
5 Gabriel Yngve Sundbybergs BGK 36 37 32 35,0 5 105
6 Stefan Henriksson Akalla Kanaan 98 BGK 32 38 35 35,0 6 105
7 Heimo Tarvainen Akalla Kanaan 98 BGK 34 36 36 35,3 2 106
8 Mohammad Mousavi Kristineberg BGK 35 38 34 35,7 4 107
9 Egon Mikkelsen Sundbybergs BGK 39 36 33 36,0 6 108
10 Marco Arancibia Uppsala BGK 34 37 38 36,3 4 109
11 Petri Saukko Akalla Kanaan 98 BGK 40 35 39 38,0 5 114
12 Thomas Suominen Sundbybergs BGK 39 36 40 38,3 4 115
13 Christer Helgesson Norrtälje BGK 42 38 40 40,0 4 120
14 Björn Nilsson Sundbybergs BGK 40 40 43 41,0 3 123
15 Acke Salo Tantogårdens BGK 45 35 45 41,7 10 125
16 Sixten Magnusson Akalla Kanaan 98 BGK 42 41 44 42,3 3 127
17 Bengt Holgersson Norrtälje BGK 40 48 39 42,3 9 127
18 Johan Lönnroth Norrtälje BGK       0,0 0 0 Ej till start
18 Thomas Helgesson Norrtälje BGK       0,0 0 0 Ej till start


Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass D
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Ralf Hedström Tantogårdens BGK 29 31 34 31,3 5 94
2 Nicklas Jardegart Tantogårdens BGK 34 36 32 34,0 4 102
3 Daniel From Tantogårdens BGK 38 35 30 34,3 8 103
4 Nappe Benchemsi Tantogårdens BGK 35 38 30 34,3 8 103
5 Filip Björklund Tantogårdens BGK 34 35 38 35,7 4 107
6 Eva Husén Tantogårdens BGK 32 39 37 36,0 7 108
7 Arne Hellberg Tantogårdens BGK 36 37 36 36,3 1 109
8 Love Svensson Uppsala BGK 35 40 36 37,0 5 111
9 Ivica Glas Tantogårdens BGK 34 45 36 38,3 11 115
10 Chamilla Johansson Tantogårdens BGK 41 36 40 39,0 5 117
11 Christian Söderqvist Sundbybergs BGK 45 41 33 39,7 12 119
12 Arne Andersson Tantogårdens BGK 45 40 38 41,0 7 123
13 John Johansson Kristineberg BGK 45 45 38 42,7 7 128
13 Tom Kungsman Uppsala BGK 40 47 41 42,7 7 128
15 Sirpa Sinikka Aaltonen Tantogårdens BGK 43 40 47 43,3 7 130
16 Hans Tapper Sundbybergs BGK 38 55 38 43,7 17 131
17 Chanette Starkenberg Tyresö BGK 49 42 42 44,3 7 133
18 Tony Pettersson Norrtälje BGK 54 41 39 44,7 15 134
19 Karl-Erik Mikkelsen Sundbybergs BGK 43 51 45 46,3 8 139
20 Anette Holgersson Norrtälje BGK 46 51 46 47,7 5 143
21 Göran Vikander Tantogårdens BGK 38     38,0 0 38 Brutit


Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.8.1