NT, Tantogården, Cup Stockholm 4

Uppdaterad: 2019-05-19   21:13Hämta nya sidor automatiskt
Tävlingen avslutad
Sudden i klass A
4 Krister Magnusson
5 Mikael Lövgren
6 Peter Wahlberg

Sudden i klass B
2 Rose-Marie Lönnqvist
3 Mikael Poduschkin

Sudden i klass D

4 John Johansson
5 Carolin Svensson

Tantogårdens BGK tackar alla deltagare.

Resultat


Ungdom | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass A
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Anders Olsson Uppsala BGK 29 24 25 26,0 5 78
2 Patrik Eliasson Tyresö BGK 29 26 28 27,7 3 83
3 Gustav Björnberg Tantogårdens BGK 29 29 29 29,0 0 87
4 Krister Magnusson Tyresö BGK 33 26 30 29,7 7 89
5 Mikael Lövgren Skoghalls BGK 30 30 29 29,7 1 89
6 Peter Wahlberg Sundbybergs BGK 29 28 32 29,7 4 89
7 Roger Svensson Tyresö BGK 29 31 30 30,0 2 90
7 Patrik Wass Haga BGK 31 30 29 30,0 2 90
9 Stefan Dyrsmeds Tantogårdens BGK 32 30 29 30,3 3 91
10 Daniel Ågren Södertälje BGK 30 29 33 30,7 4 92
11 Magnus Westerberg Tyresö BGK 30 28 34 30,7 6 92
12 Martin Lönnroth Norrtälje BGK 30 33 31 31,3 3 94
13 Patrik Nässelqvist Tyresö BGK 33 29 32 31,3 4 94
14 Mikael Karlsson MGK 49 Nyköping 32 32 32 32,0 0 96
15 Rasmus Schedin Askims BGK 32 33 31 32,0 2 96
16 Jan Söderqvist Södertälje BGK 34 33 29 32,0 5 96
16 Stefan Björk Skoghalls BGK 35 30 31 32,0 5 96
18 Stefan Borg Sundbybergs BGK 32 33 34 33,0 2 99
19 Fredrik Tagesson Skoghalls BGK 31 39 29 33,0 10 99
20 Lars Svensson Sundbybergs BGK 30 34 36 33,3 6 100
21 Christian Olsson Haga BGK 37 30 33 33,3 7 100
22 Sebastian Ekängen Skoghalls BGK       0,0 0 0 Ej till start


Ungdom | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass B
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Tommy Fröjd Skoghalls BGK 30 30 26 28,7 4 86
2 Rose-Marie Lönnqvist Eskilstuna BGK 29 35 27 30,3 8 91
3 Mikael Poduschkin Haga BGK 30 31 30 30,3 1 91
4 Andreas Ekängen Skoghalls BGK 28 35 29 30,7 7 92
5 Eric Bohlin Uppsala BGK 33 30 30 31,0 3 93
6 Christer Söderlund Tyresö BGK 30 33 32 31,7 3 95
6 Marcus Ljungblad Skoghalls BGK 32 33 30 31,7 3 95
8 Peter Elfvén Uppsala BGK 33 33 31 32,3 2 97
9 Derice Shumilov Susoho Tantogårdens BGK 32 34 31 32,3 3 97
10 Mikael Richtnér Sundbybergs BGK 39 30 29 32,7 10 98
11 Ronny Starkenberg Tyresö BGK 31 39 29 33,0 10 99
12 Ronnie Lundgren Eskilstuna BGK 32 32 36 33,3 4 100
13 Anton Wikensten Askims BGK 35 35 33 34,3 2 103
14 Fredrik Kungsman Uppsala BGK 38 32 35 35,0 6 105
15 Anders Schedin Sundbybergs BGK 32 43 31 35,3 12 106
16 Moshe Arad Tantogårdens BGK 38 34 37 36,3 4 109
17 Lars Åke Holgersson Norrtälje BGK 33 42 34 36,3 9 109
18 Roger Blomqvist Sundbybergs BGK       0,0 0 0 Ej till start


Ungdom | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass C
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Sandra Kungsman Uppsala BGK 29 28 24 27,0 5 81
2 Henrik Andersson Skoghalls BGK 28 29 33 30,0 5 90
3 Sture Molin Uppsala BGK 37 30 31 32,7 7 98
4 Christer Helgesson Norrtälje BGK 31 34 34 33,0 3 99
5 Tony Widner Tyresö BGK 32 37 31 33,3 6 100
6 Thomas Helgesson Norrtälje BGK 29 37 34 33,3 8 100
7 Joakim Larsson Tyresö BGK 33 34 35 34,0 2 102
8 Benno Pedersen Akalla Kanaan 98 BGK 36 32 36 34,7 4 104
9 Daniel Holmgren Akalla Kanaan 98 BGK 35 35 37 35,7 2 107
10 Lars Ringdahl Tantogårdens BGK 34 40 34 36,0 6 108
11 Reine Hansson Tyresö BGK 29 39 40 36,0 11 108
12 Banoo Makki Kristineberg BGK 35 35 40 36,7 5 110
13 Kristina Svensson Uppsala BGK 35 34 41 36,7 7 110
14 Mohammad Mousavi Kristineberg BGK 34 45 36 38,3 11 115
15 Thomas Suominen Sundbybergs BGK 39 37 40 38,7 3 116
16 Anders Annestrand Tyresö BGK 39 39 40 39,3 1 118
17 Bo Almgren Kristineberg BGK 42 42 36 40,0 6 120
18 Jan Kilström Solna BGK 43 41 37 40,3 6 121


Ungdom | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass D
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Ralf Hedström Tantogårdens BGK 30 31 31 30,7 1 92
2 Arne Backman Tantogårdens BGK 30 28 36 31,3 8 94
3 Nicklas Jardegart Tantogårdens BGK 33 32 33 32,7 1 98
4 John Johansson Akalla Kanaan 98 BGK 39 28 33 33,3 11 100
5 Carolin Svensson Tyresö BGK 34 33 33 33,3 1 100
6 Åke Nilsson Akalla Kanaan 98 BGK 34 38 31 34,3 7 103
7 Sara Andersson Tyresö BGK 38 36 33 35,7 5 107
8 Stefan Henriksson Akalla Kanaan 98 BGK 36 34 38 36,0 4 108
9 Jan Lönnroth Norrtälje BGK 39 37 33 36,3 6 109
10 Arne Andersson Tantogårdens BGK 33 37 40 36,7 7 110
11 Marianne Malmqvist Akalla Kanaan 98 BGK 31 39 40 36,7 9 110
12 Gun-Britt Englén Akalla Kanaan 98 BGK 36 40 35 37,0 5 111
13 Marco Arancibia Uppsala BGK 38 40 37 38,3 3 115
14 Tom Kungsman BGK Elit 48 38 35 40,3 13 121
15 Egon Mikkelsen Sundbybergs BGK 41 42 42 41,7 1 125
16 Karl-Erik Mikkelsen Sundbybergs BGK 42 44 41 42,3 3 127
17 Sirpa Sinikka Aaltonen Tantogårdens BGK 42 44 43 43,0 2 129
18 Victor Bohlin Uppsala BGK 42 43 46 43,7 4 131
19 Lena Hederberg Kristineberg BGK 48 47 46 47,0 2 141
20 Solveig Erme Tantogårdens BGK 51 55 46 50,7 9 152
21 Sixten Magnusson Akalla Kanaan 98 BGK 43 49   46,0 6 92 Brutit


Ungdom | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Ungdom
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Anton Zachariadis Sandback Tantogårdens BGK 40 33 32 35,0 8 105
2 Alexander Zachariadis Sandback Tantogårdens BGK 38 36 33 35,7 5 107


Ungdom | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.8.1