NT, Cup Stockholm 4, Tantogårdens BGK

Uppdaterad: 2019-05-19   21:17Hämta nya sidor automatiskt
Tävlingen avslutad.

Klass A och B avslutas efter 1 varv då prognoserna för ett ihållande regn kommer hålla på hela eftermiddagen.

Resultat


Ungdom | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass A
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Roger Svensson Tyresö BGK 30     30,0 0 30
2 Alexander Dahlstedt Tantogårdens BGK 30     30,0 0 30
3 Anders Görlin Eskilstuna BGK 31     31,0 0 31
3 Patrik Nässelqvist Tyresö BGK 31     31,0 0 31
5 Peter Wahlberg Sundbybergs BGK 32     32,0 0 32
5 Stefan Dyrsmeds Tantogårdens BGK 32     32,0 0 32
5 Gustav Björnberg Tantogårdens BGK 32     32,0 0 32
8 Krister Magnusson Tyresö BGK 33     33,0 0 33
9 Anders Jakobsson Sundbybergs BGK 35     35,0 0 35
10 Stefan Borg Sundbybergs BGK 39     39,0 0 39


Ungdom | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass B
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Ronnie Lundgren Eskilstuna BGK 30     30,0 0 30
2 Anders Schedin Sundbybergs BGK 31     31,0 0 31
3 Roger Blomqvist Sundbybergs BGK 33     33,0 0 33
4 Christer Helgesson Norrtälje BGK 36     36,0 0 36
5 Mikael Richtnér Sundbybergs BGK 37     37,0 0 37
5 Peter Elfvén Uppsala BGK 37     37,0 0 37
5 Moshe Arad Tantogårdens BGK 37     37,0 0 37
8 Sara Andersson Tyresö BGK 38     38,0 0 38
8 Lars Åke Holgersson Norrtälje BGK 38     38,0 0 38
8 Thomas Helgesson Norrtälje BGK 38     38,0 0 38


Ungdom | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass C
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Lars Ringdahl Tantogårdens BGK 32 33   32,5 1 65
2 Eric Bohlin Uppsala BGK 32 34   33,0 2 66
3 Daniel Holmgren Akalla Kanaan 98 BGK 33 33   33,0 0 66
3 Benno Pedersen Akalla Kanaan 98 BGK 32 34   33,0 2 66
5 Anders Öhman Tantogårdens BGK 34 34   34,0 0 68
6 Joakim Larsson Tyresö BGK 36 34   35,0 2 70
7 Kristina Svensson Uppsala BGK 38 35   36,5 3 73
8 Eva-Lena Lundin Sundbybergs BGK 33 40   36,5 7 73
9 Bo Almgren Kristineberg BGK 33 41   37,0 8 74
10 Mohammad Mousavi Kristineberg BGK 39 37   38,0 2 76
11 Reine Hansson Tyresö BGK 36 42   39,0 6 78
12 Sture Molin Uppsala BGK 42 45   43,5 3 87


Ungdom | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass D
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Nicklas Jardegart Tantogårdens BGK 30 31   30,5 1 61
2 Petri Saukko Akalla Kanaan 98 BGK 34 33   33,5 1 67
3 Ralf Hedström Tantogårdens BGK 35 33   34,0 2 68
4 Arne Backman Tantogårdens BGK 33 36   34,5 3 69
5 Åke Nilsson Akalla Kanaan 98 BGK 37 37   37,0 0 74
6 Stefan Henriksson Akalla Kanaan 98 BGK 34 40   37,0 6 74
7 Marianne Malmqvist Akalla Kanaan 98 BGK 37 38   37,5 1 75
8 Arne Andersson Tantogårdens BGK 36 39   37,5 3 75
9 John Johansson Akalla Kanaan 98 BGK 40 35   37,5 5 75
10 Gun-Britt Englén Akalla Kanaan 98 BGK 38 38   38,0 0 76
11 Sixten Magnusson Akalla Kanaan 98 BGK 41 35   38,0 6 76
12 Sirpa Sinikka Aaltonen Tantogårdens BGK 39 38   38,5 1 77
13 Magnus Lundin Sundbybergs BGK 42 35   38,5 7 77
14 Marco Arancibia Uppsala BGK 42 36   39,0 6 78
15 Egon Mikkelsen Sundbybergs BGK 36 44   40,0 8 80
16 Victor Bohlin Uppsala BGK 37 45   41,0 8 82
17 Rolf Åke Holmgren Akalla Kanaan 98 BGK 44 43   43,5 1 87
18 Solveig Erme Tantogårdens BGK 45 45   45,0 0 90
19 Karl-Erik Mikkelsen Sundbybergs BGK 44 48   46,0 4 92
20 Lena Hederberg Kristineberg BGK 52 53   52,5 1 105
21 Bengt Braesch-Andersen Solna BGK       0,0 0 0 Ej till start


Ungdom | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Ungdom
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Love Svensson Tyresö BGK 46 42   44,0 4 88


Ungdom | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.8.1